^На початок
  
  
  
Get Adobe Flash player

Погода

Годинник

Вiкiпедiя

Психологічні поради батькам

Їжа – чи не найважливіше питання для батьків. Із перших днів життя дитини ми хвилюємося, щоб вона з'їла не багато, й не мало, апетит був відмінний. І це виправдано, тому, що їжа – основа не тільки розвитку, але й виживання.

 

Батьків дуже турбує, коли маля мало їсть. Наприклад, коли малятам виповнюється півтора – два роки, багато хто з них стають «малоїжками». Це відбувається тому, що під час грудного вигодовування в організмі маляти накопичується жировий запас, що потрібний на початку переходу до справжньої дорослої їжі.

Дорослі часто не звертають уваги на причини поганого дитячого апетиту. Ну чому , коли ми не хочемо їсти спекотливого літнього дня, наші діти повинні їсти так само, як звичайно? Насильницьким годуванням в такому випадку Ви досягнете тільки зворотного результату.

Знижується апетит і під час хвороби. Але це природно для людського організму! Так чому ж ми щосили намагаємося нагодувати захворілого малюка, умовляючи його, що чим він більше з'їсть, тим скоріше видужає? Організму просто важко в такому ослабленому стані перетравлювати їжу. Погодьтеся з тим фактом, що немовля прекрасно знає, коли йому час їсти. І воно голосно символізує нам  про це своїм лементом.

А от момент насичення для багатьох мам незрозумілий: «Може маля просто утомилося смоктати або захотіло спати, але ще не наїлося?». А коли дитина підростає, мами так само не хочуть чути, що маля вже наїлося і більше не хоче. Як це так, - не хоче? У такому віці дитина обов’язково повинна з'їсти стільки-то грамів такого-то продукту! І отут-то і починається насильницьке годування. Будьте спокійні! У кожної дитини від природи прекрасно розвинене почуття самозбереження, і тому голодувати вона не буде.

А якщо Ви в родині не домовилися, і бабуся є затятою прихильницею «теорії годування за будь-яких умов», Ви дотримуєтеся демократичної позиції, а тато вважає, що можна діяти залежно від обставин , дитина дуже незабаром зрозуміє, що всіма вами можна маніпулювати. І тоді стережіться! Їсти краще вона не буде, а от ви з нею намучитеся. Тому, насамперед, домовтеся – змушувати малюка їсти чи ні.

Дуже важливо, як організований у Вашій родині режим харчування. Є такі родини, в яких їдять суворо у визначений час, а є такі, де можуть перекушувати майже весь день. Мами, які дотримуються другої позиції, щиро вважають, що вчиняють добре. Адже дітям корисно дробове харчування – невеликими порціями декілька разів на день. Дотримуватися режиму харчування, звичайно, не зашкодить, особливо старшим дітям. Але неправильним буде і повне скасування перекусів. Головне – що саме ми даємо «погризти» маляті. Фрукти, несолодкі сухарики зі звичайного хліба  у невеликих кількостях, сухофрукти – мабуть, буде добре. А цукерки, булочки й тістечка не повинні бути доступні постійно.

Багатьом дітям властива одноманітність у виборі продуктів харчування. Вони люблять лише декілька продуктів або їхнє сполучення, і без ентузіазму погоджуються спробувати що-небудь новеньке. Такий консерватизм може бути тимчасовим. Наприклад, тиждень маля із задоволенням їсть сир, а потім починає їсти яблука або банани. Тому не слід ставити собі за мету максимально урізноманітнити раціон дитини, їй це просто не потрібно.

Пам'ятайте , що перші смакові властивості формуються в дітей приблизно до трьох-чотирьох років, а потім настає час стабільності в смаках, і малюк обирає з того, що йому вже знайоме.

Як годувати дитину?

  • - Прислухайтеся до дитячого організму. Він сам підкаже, як і чим його годувати.
  • - Ніколи не пропонуйте малюкові їжу, щоб заспокоїти його, коли він плаче.
  • - Не хвилюйтеся, якщо іноді дитина відмовляється від вечері або від половини обіду. Вона своє потім надолужить!
  • - Не годуйте дитину під час перегляду мультиків, у цирку або театрі. Такий стереотип поведінки закріплюється надовго.
  • - Не влаштовуйте «спектакль» під час годування. Наступного разу дитина відмовиться їсти, якщо їй не розкажуть казку або не проспівають пісеньку.

 

Copyright © 2022.